Programy profilaktyczne

Powiatowe Centrum Usług Medycznych aktualnie realizuje bezpłatnie dla Pacjentów pięć programów profilaktycznych:

 

1) Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) -finansowany przez Urząd Miasta Kielce. Świadczenia udzielane są dziewczętom urodzonym w 2004 roku, zamieszkałym na terenie Miasta Kielce. Program realizowany jest w Poradni Pediatrycznej.

 

2) Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych - finansowany przez Urząd Miasta Kielce. Świadczenia udzielane są nowonarodzonym dzieciom, urodzonym w 2014, 2015, 2016 roku, zamieszkałym na terenie Miasta Kielce. Program realizowany jest w Poradni Pediatrycznej.

 

3) Program profilaktyki zakażeń meningokokowych - finansowany przez Urząd Miasta Kielce. Świadczenia udzielane są dzieciom urodzonym w roku 2014 i 2015 (w 14 - 16 miesiącu życia) oraz w 2003 roku, zamieszkałym na terenie Miasta Kielce. Program realizowany jest w Poradni Pediatrycznej.

 

4) Program szczepień przeciw grypie - finansowany przez Urząd Miasta Kielce. Świadczenia udzielane są osobom w wieku od 55 roku życia, zamieszkałym na terenie Miasta Kielce. Szczepienia wykonywane są w Gabinecie Zabiegowym - parter budynku głównego.

 

5) Program profilaktyki raka szyjki macicy  - finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przeznaczony jest dla ubezpieczonych kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat (nie chodzi o lata kalendarzowe, ale o ostatnie 36 miesięcy) nie miały wykonywanego badania cytologicznego. Program realizowany jest w Poradni "K".

 

6) Program prewencji ospy wietrznej - finansowany przez Urząd Miasta Kielce.świadczenia realizowane są dzieciom urodzonym w 2013 i 2014 roku, zamieszkałym na terenie Miasta Kielce. Program realizowany jest w Poradni Pediatrycznej.